Polerowanie, białe plamy.

Polerowanie, białe plamy.

Postautor: Pakusik » czw lip 24, 2014 2:27 pm

Witam, zacząłem dzisiaj polerować miejsce naprawy, i po chwili zobaczyłem coś takiego:
Obrazek
Do polerowania użyłem:
Pasta polerska SPEED 100ml sia Abrasives;
Gąbka polerska na rzep 80mm biała (miękka) AUTO-FIT.

Malowane było ok 5-6 dni temu. Co to jest, jak to usunąć, naprawić czy cokolwiek. Bo nie wiem czy zdzierać i na nowo kłaść bezbarwny czy polerować to dalej aż zniknie?
Pakusik
Amator
 
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 07, 2013 1:15 pm

Re: Polerowanie, białe plamy.

Postautor: maciozw » czw lip 24, 2014 4:36 pm

Szczerze to nie bardzo rozumiem. Co chcesz polerować - tą białą plamę? Przecież tam nie ma nic. Skąd się ona wzięła?
maciozw
Administrator
 
Posty: 128
Rejestracja: pn cze 10, 2013 8:22 am

Re: Polerowanie, białe plamy.

Postautor: Pakusik » czw lip 24, 2014 4:47 pm

Rok temu jak robiłem naprawę, ciężko mi się uzyskiwało równą powierzchnię, nauczyłem się juz nakładac bezbarwny z połyskiem, ale jednak zostają nierówności (niewielkie pory) które zeszlifowałem P2500 z klockiem, miałem już równą powierzchnię, nie przedarłem się do bazy, i zacząłem polerować, i coś takiego mi się zrobiło podczas polerowania. Też nie wiem o co z tym chodzi. To mi wygląda tak, jakbym podczas polerowania, przedarł się do jeszcze nie utwardzonych warstw, jest w ogóle taka możliwość? Zaraz chyba pójdę coś z tym robić, najwyżej zmatowię i położę jeszcze z jedną warstewkę bezbarwnego bo akurat jeszcze mi go zostało.
Pakusik
Amator
 
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 07, 2013 1:15 pm

Re: Polerowanie, białe plamy.

Postautor: maciozw » pt lip 25, 2014 3:14 pm

Wygląda na to, że zdrapałeś i bezbarwny i bazę. Teraz to przeszlifuj delikatnie gąbką P400. Na to podkład. Podkład przeszlifuj gąbką P 600 na mokro i na koniec velvetem 1200. Następnie ściereczka antystatyczna i baza. Po każdej warstwie bazy (jak przeschnie) dlikatniutko ściereczką antystatyczną. Na koniec lakier bezbarwny. I daj mu trochę czasu. Polerowanie lakieru 1K to delikatna sprawa. Jak zrobisz wyślij zdjęcia. Jeśli kupujesz u nas w sklepie internetowym powołaj się na tą wiadomość w komentarzu i dostaniesz 10% rabatu.
maciozw
Administrator
 
Posty: 128
Rejestracja: pn cze 10, 2013 8:22 am


Wróć do Polerowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron